Paylaş   
02.10.2018

THOR´U İZLEYECEKLERE TAVSİYE

/

Thor: Ragnarok'u izleyeceklere bir tavsiyemiz var; önce mutlaka filmin müziklerini dinleyin. Bir saat 13 dakikalık malzemeyi oluşturan elektronik tınılar ABD'li besteci Mark Mothersbaugh'un sıra dışı düzenlemeleriyle öyle bir hava yaratıyor ki, daha tek kare seyretmeden Marvel'in kahramanlarıyla uzayda oradan oraya seyahate, gerektiğinde onunla bununla dalaşmaya hazır hale geliyorsunuz! Şaka bir yana, filmin müziğinin bazı bölümlerde oyunculardan iyiden iyiye rol çaldığını söylemek gerek.
İnternette birçok adreste 23 enstrümantal parça, öylece sizleri bekliyor. Bilgisayardan müzik dinlemeyi sevmeyenlerdenseniz, internette CD formatında da albümün satışı var.
Filmin müziklerinin çoğunluğu Mothersbaugh'a ait. 70'li, 80'li yılların bilimkurgularının uzaktan akrabası sayılabilecek stilde kotarılmış Thor: Ragnarok, o günlerin synthesizerlarından çıkmış tecno soundlara öykünüyor birçok sahnede.
23'lük listeyi baştan sona dinlediğinizde kulakta ilk kalan Ragnarok Suite oluyor. Hela vs Asgard ile Arena Fight da soundtrackin vitrinlik parçaları. Filmin mizahi yönünü destekleyen Devil's Anus da özel övgü isterken, işin retro havasını Grandmaster Jam Session ile Sakaar Chase temsil ediyor. Tabii Led Zeppelin'i de unutmamak gerek. 'Babalar'ın gitarından çıkma, 70'li yılların en iyilerinden Immigrant Song da var repertuvarda. CUMHUR CANBAZOĞLU (ARKA PENCERE MECMUA/ARALIK 2017)

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0