Paylaş   
14.02.2018

HADİ BE OĞLUM

/

Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe´ye adamıştır. Ali´nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali´nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir.

SEANSLAR


YÖNETMEN:
Bora Egemen


OYUNCULAR:
Kıvanç Tatlıtuğ
Büşra Develi
Alihan Türkdemir
Yücel Erten
Feridun Düzağaç
Sezai Aydın
Cem Zeynel Kılıç
Yıldız KültürSENARYO:
Fırat ParlakGÖRÜNTÜ YÖNETMENİ:
Stefano Morcaldo


MÜZİK:
Fahir Atakoğlu


YAPIM:
2018, Türkiye


DAĞITIM:
CGV Mars D.


SÜRE:
FİLMİN SİTESİ:
Web sitesine gidin

Yazar
- -
KEREM AKÇA (POSTA): ´... "Hadi Be Oğlum", "Babam ve Oğlum" (2005) sonrası artan, "Babam" (2017) gibi zayıf örneklerini gördüğümüz baba-oğul melodramlarının arasına katılıyor. Ama 70´lerin senede dört film çeken yönetmenlerle dolu dünyasından farksız bir tonda. Bu sebeple de anlamsız kafa şişirmekle ve göz bozmakla kalıyor. Tatlıtuğ´un zorla yerleştirildiği ´baba´ rolüne yakışmadığı çok açık iken, kendini kasıp bir ´balıkçı´ haline getirme çabası da ´camp (bilinçli bayağılık estetiği) film´i destekleyen, büyük oranda tutarsız bir makyaj kullanımını duyuruyor maalesef. Büşra Develi ile Yücel Erten´in ne yaptığını ise kimse çözemiyor.´

UĞUR VARDAN (HÜRRİYET): ´... Kıvanç Tatlıtuğ´u ´Kelebeğin Rüyası´ndan yaklaşık beş yıl sonra seyirciyle buluşturan ´Hadi Be Oğlum´, baba-oğul arasındaki iletişim sorunları üzerinden ilerleyen bir öyküye sahip. Reklamcılıktan gelen Bora Egemen´in ilk uzun metrajlı çalışması niteliğindeki yapım titiz prodüksiyonu ve tatmin edici görselliğiyle dikkat çekiyor. Lakin senaryo problemli... Öte yandan Kıvanç Tatlıtuğ çok iyi bir performans ortaya koymuş. Keza babada yılların oyuncusu Yücel Erten, minik Efe´de de Alihan Türkdemir... Keşke bu çabalar daha iyi yazılmış bir senaryoyla değerlendirilebilseymiş. Dolayısıyla ´Babam ve Oğlum´ türü bir çizgi üstü melodram fırsatı kaçmış. Yine de seyircisini belli noktalarda duygusal açıdan yakalayacak ve gözyaşlarını teslim alacak bir film ´Hadi Be Oğlum´.
Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
177
0
128
0
164
0
125
0