Paylaş   
11.12.2017

ALTIN KÜRE ADAYLARI AÇIKLANDI

/

Bu yıl 75. kez düzenlenecek olan Altın Küre Ödülleri´nde adaylar belli oldu.
Sinema ve televizyon alanında yılın en iyilerini ödüllendiren değerlendirmede The Shape of Water, Call Me by Your Name, Lady Bird, I, Tonya gibi filmler adaylıkların çoğuna sahip oldu. Altın Küre ödülleri, 7 Ocak 2018´te dağıtılacak.

ALTIN KÜRE ADAYLARI

EN İYİ FİLM (DRAMA)
Call Me by Your Name
Dunkirk
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri



EN İYİ FİLM (KOMEDİ/MÜZİKAL)
The Disaster Artist
Get Out
The Greatest Showman
I, Tonya
Lady Bird



EN İYİ YÖNETMEN
Guillermo del Toro (The Shape of Water)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Christopher Nolan (Dunkirk)
Ridley Scott (All the Money in the World)
Steven Spielberg (The Post)



EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAMA)
Jessica Chastain (Molly's Game)
Sally Hawkins (The Shape of Water)
Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Meryl Streep (The Post)
Michelle Williams (All the Money in the World)



EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAMA)
Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)
Tom Hanks (The Post)
Gary Oldman (Darkest Hour)
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esquire)



EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ/MÜZİKAL)
Judi Dench (Victoria & Abdul)
Helen Mirren (The Leisure Seeker)
Margot Robbie (I, Tonya)
Saoirse Ronan (Lady Bird)
Emma Stone (Battle of the Sexes)



EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ/MÜZİKAL)
Steve Carell (Battle of the Sexes)
Ansel Elgort (Baby Driver)
James Franco (The Disaster Artist)
Hugh Jackman (The Greatest Showman)
Daniel Kaluuya (Get Out)



EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU
Mary J. Blige (Mudbound)
Hong Chau (Downsizing)
Allison Janney (I, Tonya)
Laurie Metcalf (Lady Bird)
Octavia Spencer (The Shape of Water)



EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU
Willem Dafoe (The Florida Project)
Armie Hammer (Call Me by Your Name)
Richard Jenkins (The Shape of Water)
Christopher Plummer (All the Money in the World)
Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)



EN İYİ SENARYO
Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor (The Shape of Water)
Greta Gerwig (Lady Bird)
Liz Hannah ve Josh Singer (The Post)
Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Aaron Sorkin (Molly's Game)



EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK
Carter Burwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Alexandre Desplat (The Shape of Water)
Jonny Greenwood (Phantom Thread)
John Williams (The Post)
Hans Zimmer (Dunkirk)



EN İYİ ANİMASYON
The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent



EN İYİ YABANCI FİLM
A Fantastic Woman
First They Killed My Father
In the Fade
Loveless
The Square



EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI
Home (Ferdinand)
Mighty River (Mudbound)
Remember Me (Coco)
The Star (The Star)
This Is Me (The Greatest Showman)

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0