Paylaş   
11.10.2017

MALATYA´NIN PROGRAMI AÇIKLANDI

/

9-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek 7. Malatya Uluslararası Film Festivali´nin programı açıklandı. 7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin bu yılki Ulusal Jüri Başkanlığı'nı Hülya Koçyiğit üstlendi. Basın toplantısında Koçyiğit, ulusal kısa ve uzun metraj yarışmaya hak kazanan filmleri açıkladı. 7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde yarışmaya hak kazanan filmler şöyle:

Ulusal Uzun Metraj:

Buğday / Semih Kaplanoğlu

Daha / Onur Saylak

Eksi Bir / Orhan Oğuz

İşe Yarar Bir Şey / Pelin Esmer

Kırık Kalpler Bankası / Onur Ünlü

Murtaza / Özgür Sevimli

Sarı Sıcak / Fikret Reyhan

Sessizliğin Kardeşleri / Taylan Mintaş

Sofra Sırları / Ümit Ünal

Taş / Orhan Eskiköy

Yüzleşme / Nejla Demirci

Zer / Kazım Öz



Ulusal Kısa Metraj:

Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan

Uzaktaki Yakınlar / Durmuş Soykut

Kot Farkı / Ayris Alptekin

Almadovar Teorisi / Halit Eke

Kuyu / Rıdvan Yavuz

Penaber /Ramazan Kılıç

Toprak / Onur Yağız

Av Dönüşü / Recep Çavdar

Kurban / Muzaffer Mehmet Çağlar

Vadi / Can Erkan

Kötü Kız / Ayçe Kartal

Bir İş Görüşmesi Hikayesi / Alkım Özmen



Uluslararası Uzun Metraj:

The Blockage / Mohsen GHARAEI

Centaur / Aktan Abdykalykov

Pomegranate Orchard / Ilgar Najaf

Pela Janela / Caroline Leone

Dede / Mariam Khatchvani

Cargo / Gilles Coulier

Son Of Sofia / Elina Psikou

Buğday / Semih Kaplanoğlu

Mavi Sessizlik / Bülent Öztürk

Daha / Onur Saylak

Madari / Roqiye Tavakoli

Life and Nothing More / Antonio Méndez Esparza



Uluslararası Kısa Metraj:

Sirayet / Nuri Cihan Özdoğan

Hofre Moshtarak / Asma Ebrahimzadegan

Ses / Darioush Najafi Gol (Arturan)

Misappropriation / Ana Maria Ferri

Night guest / Ziregul Kubandıkkızı

Nest / Ünal Altunyaymak

Summer time with my mother / Diana Lu

Arin / Mizgin Müjde Arslan

Odnogo razu v Odesi / Vladek Zankovsky

Verge / Selman Nacar

7. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında bu yıl ilki yapılacak Malatya Film Platformu'nda finale kalan 12 proje de belli oldu. Malatya Film Platformu Direktörü Sermin Çakmak Afşin, Platform kapsamında Centre for Cinematographic Scripts'in (CÉCI) kurucularından ve Torino Film Lab kapsamında eğitim veren Fabienne de Aguado ile American History X'in yapımcısı John Morrissey, ödüllü yönetmen Erdem Tepegöz ve Caractères Productions'ın kurucusu olan yapımcı Etienne de Ricaud'ı ağırlayacaklarını ifade etti.



Malatya Film Platformu finalistleri şöyle:

Ertem Eğilmez Aile Filmleri Yapım Destek Ödülü Finalistleri:

1. Amerika Otobüsü/Derya Durmaz

2. Ali´nin Tabiatı/Levent Çetin

3. Ceviz Ağacı/Faysal Soysal

4. Julia´ya Aşık Olmak/Alp Kamber

5. Kaplumbağa Terbiyecisi/Orhan İnce

6. Okul Traşı/Ferit Karahan

TRT Ön Alım Yapım Destek Ödülü Finalistleri:

1. Anadolu Parsı / Orçun Köksal

2. Kapan / Seyid Çolak

3. Mavzer / Fatih Özcan

4. Asi Ve Mavi / Ruhi Karadağ

5. Birlikte Öleceğiz / Melik Saraçoğlu, Hakkı Kurtuluş

6. Yurt / Nehir Tuna

7. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin festival direktörü Suat Köçer, geçtiğimiz yıl ertelenme sebebiyle sahiplerine verilemeyen Onur Ödülleri'ni bu yıl takdim etme kararı aldıklarını açıkladı. Bu yılki festivalin Onur Ödülleri, rol aldığı pek çok önemli filmle hafızalara kazınan usta oyuncu Halil Ergün, unutulmaz şarkılarla Yeşilçam'a ses katan Belkıs Özener, duruşu ve filmleriyle Türk sinemasında kendine özgü bir yer edinen ve sinema yolculuğunda 40. yılını kutlayan usta yönetmen Mesut Uçakan'a verilecek.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0