Paylaş   
30.08.2017

VENEDİK´TE AÇILIŞ GÜNÜ

/

74. Venedik Film Festivali, bugün açılış töreni ve film gösterimiyle başlayacak. Venedik´in açılış filmi Alexander Payne´nin yönettiği Downsizing olacak. Senaryosunu Jim Taylor ile Payne´nin yazdığı film, artan nüfusa karşılık çözüm olarak insan boyunun küçültülmesini ele alıyor. Filmin, başrollerini Matt Damon, Christoph Waltz ve Kristen Wiig gibi isimler paylaşıyor.

74. Venedik Film Festivali'nde "Downsizing"in yanı sıra toplam 21 film, büyük ödül için yarışacak. Ai Weiwei´nin yönettiği "Human Flow", Darren Aronofsky´nin "Mother", George Clooney´nin "Suburbicon", Guillermo del Toro´nun "The Shape of Water", Ziad Doueiri´nin "L´insulte", Robert Guediguian´ın "La Villa", Andrew Haigh´ın "Lean on Pete", Abdellatif Kechiche´ın "Mektoub, My Love: canto uno", Koreeda Hirokazu´nun "Sandome No Satsujin", Xavier Legrand´ın "Jusqu´à la gard", Manetti Bros´un "Amore e Malavita", Samuel Maoz´un "Foxtrot", Martin McDonagh´ın "Three Billboarda outside Ebbing, Missouri", Andrea Pallaoro´nun "Hannah", Vivian Qu´nun "Jia Nian Hua", Sebastiano Riso´nun "Una Famiglia", Paul Schrader´ın "First reformed", Warwick Thornthon´un "Sweet Country", Paolo Virzì´nin "The Leisure Seeker" ve Frederick Wiseman´ın "Ex Libris - The New York Public Library" filmi, "Altın Aslan" için yarışacak eserler arasında yer alıyor.

Bu arada, festivalin "Geleceğin Aslanı Ödülü" dalında Türk yönetmen Emre Yeksan´ın ilk uzun metraj filmi, Türk-Alman-Yunan ortak yapımı "Körfez" filmi de gösterilecek. Film, 30´lu yaşlarda eşinden yeni ayrılan Selim´in İzmir´e döndüğünde karşılaştığı yeni hayatı anlatıyor. Venedik´te dünya prömiyerini de yapacak film, aynı zamanda festivalin Uluslararası Film Eleştirmenleri Haftası´nda da değerlendirilecek.

74. Venedik Film Festivali, 9 Eylül´deki kapanış töreni, büyük ödül "Altın Aslan" ve diğer ödüllerin sahiplerini bulmasıyla sona erecek.

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

115
0
139
0
120
0
162
0
151
0
121
0
122
0
128
0
164
0
125
0