Paylaş   
30.04.2016

KAYIP KELİMELER KRALLIĞI

/

Bu sabah henüz kahvaltımız bitmeden kargoyla gelen bir albüm kahve keyfimize eşlik ediyor. Albüm, D&R'dan gelecek olan pakette kargolanmayı beklese de Naci Keklik dostum daha erken davranmış sağolsun.

Bir aile arası/sıcaklığı albümü. Öyle bir kadroya sahip çünkü. Ordu'nun Fatsa'sından kalkıp İstanbula gittiğimde bir çay evinde ya da bir konser kulisinde mutlaka biraraya geldiğim dostlar olunca bana bu hissi vermesi gayet normal.

Sekans4 her biri kendi enstrümanında hakimiyeti artık üst düzeylerde olan bildiğiniz isimlerden kurulu. Gür Akad (gitar) malumunuz; ülkede gitara imza atmış yetkin bir isim. Çalıştığı/sahne aldığı sanatçılar ve gruplar saymakla bitmez. Ibanez gibi dünya devi bir gitar markasının Türkiye "endorser"i gibi bir mertebeye ulaşmış, daha ne diyeyim. Mert Topel (klavye) klavyede kurduğu sıradışı cümleleriyle tanınan; Tarkan'dan Nil Karaibrahimgil'e Grizu'dan Mor ve Ötesi'ne bir dolu isime eşlik etmişliği olan bir isim. Son olarak Nemrud ile harikulade işlere imza atıyor. Yakın zamanda grubun çıkacak olan son albümünde buna şahitlik edebilirsiniz. Zafer Şanlı (bas gitar) daha gencecik yaşta Ersen&Dadaşlar'da rüştünü ispatlamış; Yavuz Çetin'den Cem Karaca'ya Erol Evgin'den Cahit Berkay'a, kaşeleri sağlam isimlere eşlik etmiştir. Bas gitarın bilirkişilerinden olup bu konuda bir metod çalışmasına da imza atmıştır. Ve Bilge Candan (davul). Pop camiasının aranan/bilinen davulcularından olsa da rock kulvarında yüzmeye devam ediyor. Başta Ahmet Kaya olmak üzere; Ajda Pekkan, Tanju Okan, Rafet El Roman gibi isimlerle dolu kartviziti.

"Kayıp Kelimeler Krallığı", grubun adından da anlaşılacağı üzere tamamı enstrümantal bir albüm. Rock'tan caz'a, fussion'dan blues'a türler arası gezinip durmuşlar. Her biri enstrümanında yetkin isim olmalarına rağmen, ön plana çıkma kaygısı taşımadan, "sen-ben" egosuna kapılmadan son derece uyumlu icra etmişler enstrümanlarını. Volkan Şanda ve Alper Maral albüme nefesli sazlarıyla katkıda bulunmuşlar.

Son zamanlarda yayınlanan dört başı mamur albümlerden. İlgili ilgisiz, herkesin arşivine girmesi şart! SİNAN DOYAN

Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0