Paylaş   
16.02.2014

KURTALAN EKSPRES BENDEN SONRA BİTER

/

Kurtalan Ekspres´ten Ahmet Güvenç, Sabah Gazetesi´nin Günaydın ekinde yayınlanan Aslı Örnek imzalı söyleşide, grubun kendisinden sonra biteceğini iddia etti. 68 Kuşağı´nın farklı olduğunu söyleyen Güvenç, veliahtlarının olmadığını belirtti:

Önce Barış Manço ile ardından da Cem Karaca ile çalışan Kurtalan Ekspres´in bas gitaristi Ahmet Güvenç, "Bizim misyonumuzu devam ettirecek rock´çı yok" diyor. İşte anlattıkları....
Barış Manço 1 Şubat 1999´da, Cem Karaca 4 Şubat 2004´te hayatını kaybetti. İçinde bulunduğumuz Şubat ayı, onları kaybettiğimiz ay... Ne diyebilirsiniz bu iki usta müzisyen hakkında?
Rekabet halinde olan ancak birbirlerini çok seven iki müzisyendi. Hatta Cem Karaca, Barış Manço için bir şiir yazmıştı. Karaca ile çalıştığımız dönemde, ´Canım Barış´ım´ diye başlayan şiir okunmadan bizim konserler bitmezdi.
Usta müzisyenlerin anısına çıkardığınız ikinci albümde de, ilkinde olduğu gibi yine Hayko Cepkin ile birliktesiniz. Ne diyebilirsiniz Cepkin için?
Çalışma hayatındaki disiplinini ve müziğe bakış açısındaki ciddiyeti çok seviyorum. Gelecekte çok daha yukarılarda olacak bir adam. Şarkılarını da dinliyorum.

BAŞKA BİR DÜNYAYDI

Bu albümde sadece Hayko Cepkin değil, daha birçok isim var. Sizi performansıyla en çok şaşırtan isim kimdi?
Beni en çok şaşırtan Haluk Bilginer oldu. Bana bir gün "Haluk Bilginer çok güzel Cem Karaca şarkıları söylüyor" dediler. Gerçekten de çok güzel söylüyor. O şarkıyı söylerken gözümü kapattım; resmen film şeridi gibi şarkının sözleri gözümün önünden geçti. İnanılmaz güzeldi. Şevval Sam, Model´den Fatma ve Yavuz Bingöl de çok başarılılar.
Peki devamı olacak mı?
Artık yok; böyle pehlivan tefrikası gibi olsun istemiyoruz.
Özlüyor musunuz o zamanı?
Ben onlar içinde kalan tek adamım. O zaman dünya başka bir dünyaydı. 68 kuşağı farklıydı. Kafa başka yerdeydi tabii. O ruh yok! Kurtalan Ekspres´in veliahtı da yok. Ne yazık ki, benden sonra biter. Bu misyonu, benim mesuliyetimde taşıyabilecek insanlar kalmadı.

Video Galerisi
Diğer Haber Başlıkları
Yorumlar

127
0
114
0
129
0
144
0
176
0
146
0
157
0
158
0